Podróż w głąb „Księgi dżungli” Teatr Muzyczny ROMA

W spektaklu zaprezentowano dwa światy – współczesny świat dorosłych, widziany oczami dzieci. Przedstawia historię chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Reżyser – Jakub Szydłowski – chciał pokazać to, co we współczesnym świecie jest piękne, ale i to, co może stanowić zagrożenie, i wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania, jak młody człowiek może odnaleźć się w różnych sytuacjach.

Scenografia – Grzegorz Policiński, projekcje – Tomasz Grimm
Na scenie widzimy: rusztowanie, zjeżdżalnię oraz dużą oponę na grubym łańcuchu. Dziwny, a zarazem interesujący wystrój sceny powoduje, że z niecierpliwością czekałam na rozpoczęcie spektaklu.
Podczas trwania przedstawienia wyżej wymienione elementy bardzo fajnie współgrają z akcją, czyli wykorzystano je w 100%.
W spektaklu widzimy dwa rodzaje dżungli, zostały one wyświetlone na ścianach i dały fantastyczny efekt! (kto był na spektaklu, wie o czym mówię 🙂 )

f_rr_8662_14418
Teatr Muzyczny ROMA

Kostiumy – Dorota Sabak
Odpowiedzialna za kostiumy Dorota Sabak kolejny raz zaprezentowała swoją kreatywność i przygotowała bohaterom przedstawienia bajecznie stroje.
Na scenie widzimy kolorowe małpy, białego tygrysa, czarną panterę oraz wilki i szakala.
Pomysłodawczyni strojów nie szczędziła ilości kolorów, a za motyw przewodni zostały obrane tatuaże imitujące cienie dżungli.
Moją uwagę przykuły również warkocze Bagheery – Czarnej Pantery, które w połączeniu z całością kostiumu dały niesamowity efekt.


Muzyka – Jakub Lubowicz + teksty piosenek – Jakub Szydłowski
Wpadające w ucho teksty piosenek oraz muzyka niosą za sobą ważny przekaz dla dzieci i dorosłych.
Każda piosenka czegoś uczyła, np.: co robić gdy obcy chce nawiązać z tobą przyjaźń lub tego, że nie warto przejmować się tym, co mówią o tobie inni.
W mojej pamięci szczególnie zapisał się utwór “Dlaczego tak gmatwacie to co proste”
Mały, aczkolwiek potrzebny, spoiler, ponieważ piosenka jest apelem dzieci skierowanym do dorosłych, aby ci nie mieszali ich we własne sprawy.

Piosenek z tego musicalu możecie posłuchać na Spotify

Choreografia – Agnieszka Brańska
Na scenie nie widzimy aktorów ( no chyba, że ktoś jest bez wyobraźni to widzi samych aktorów). Widzimy zwierzęta z dżungli, w dodatku świetnie tańczące!
W spektaklu zostało połączonych kilka stylów tanecznych, jednym z nich jest taniec góralski, który bardzo miło się ogląda.


“Księga Dżungli” to druga bajka, którą widziałam na deskach Novej Sceny i w tym tytule bardzo fajne jest to, że aktorzy wchodzą w interakcję z publiką.
Widz będzie miał okazję przez chwilę poczuć się członkiem wilczej watahy i mieć ten przywilej trzymania totemu – wspaniałe uczucie, polecam (śmiech).
Bajkę ogląda się z ogromnym uśmiechem na twarzy, a przy okazji my, dorośli możemy ponownie poczuć się jak dzieci.

Jedynym minusem było niezrozumienie pierwszego wersu piosenki “Dygawa”. Obawiam się, że to przez złą dykcję aktora albo tego dnia było coś nie tak z akustyką.

“Księgę dżungli” widziałam dwukrotnie i pozwolę sobie na małe porównanie.
Ogółem rzecz biorąc, aktorzy bardzo dobrze wypadli grając zwierzęta, zauważalne było skupienie, jednak momentami przebijała się nutka improwizacji.
O aktorach Teatru Muzycznego Roma nie muszę wiele pisać, bo jak wiadomo zawsze (nawet mimo fatalnego dnia) są mistrzami w swoim fachu i jak mówi klasyk: chwała im za to!

Obie obsady oglądało się dobrze, jednak jeśli wybrałabym się po raz trzeci do Romowej Dżungli (a prawdopodobieństwo jest wysokie) to będę ‚celować’ w ulubieńców.

12.10.2019
Tabaka – Wiktor Korzeniowski
Shere Khan – Jakub Szydłowski
Baloo – Krzysztof Cybiński
Baghera – Marta Wiejak
Kaa – Grzegorz Pierczyński
Mowgli – Kuba Strach

mowgli
Teatr Muzyczny ROMA

01.02.2020
Tabaka – Wiktor Korzeniowski
Shere Khan – Konrad Darocha
Baloo – Wojciech Dmochowski
Baghera – Marta Wiejak
Kaa – Paweł Kubat
Mowgli – Janek Pisera
Bierzcie swoje pociechy i idźcie z nimi na tą piękną opowieść muzyczną!

Polecam,
teatralna.blog

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s